![mani003 (002)](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/02/mani003-002-696x464.jpg)
Ο Σύνδεσμος Φαρμακευτικών Επιχειρήσεων Ελλάδος αντιπροσωπεύει έναν από τους πιο παραγωγικούς και εξωστρεφείς κλάδους της οικονομίας, με αξιοσημείωτη συνεισφορά στη δημόσια υγεία και την κοινωνική ευημερία.
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/02/mani001-002.jpg)
Όπως δήλωσε η κυρία Μάνη στην εκδήλωση, ο ΣΦΕΕ, ένας φάρος καινοτομίας και εξωστρέφειας, δείχνει τον δρόμο προς την εξέλιξη και τη βιωσιμότητα, εκπροσωπώντας με συνέπεια και επαγγελματισμό τις φαρμακευτικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα, αλλά και διεθνώς.
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/02/mani002-002.jpg)
Μέσα από την αδιάκοπη δέσμευσή του στην έρευνα και την ανάπτυξη, σημείωσε η Υφυπουργός Ανάπτυξης, στηρίζει ενεργά την πρόσβαση σε καινοτόμες θεραπείες και φάρμακα, υπηρετώντας τον κοινό μας στόχο για ένα σύγχρονο δίκαιο και προσβάσιμο σύστημα υγείας.
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/02/mani004-002.jpg)
![](https://www.pierianews.gr/wp-content/uploads/2024/02/mani005-002.jpg)