Tο τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro 2020

37

Η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει για την εκκίνηση του Euro 2020 – Σέντρα στις 11 Ιουνίου με παιχνίδι Ιταλία – Τουρκία. Ο ΑΝΤ1 εξασφάλισε τα τηλεοπτικά δικαιώματα και θα μεταδώσει τους αγώνες του Euro 2020 (από τις 11 Ιουνίου ως τις 11 Ιουλίου).

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Euro έχει ως εξής:

Φάση των ομίλων
Παρασκευή 11 Ιουνίου
22:00 Τουρκία – Ιταλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)
 
Σάββατο 12 Ιουνίου
16:00 Ουαλία – Ελβετία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Δανία – Φινλανδία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Βέλγιο – Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
 
Κυριακή 13 Ιουνίου
16:00 Αγγλία – Κροατία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
19:00 Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Ουκρανία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
 
Δευτέρα 14 Ιουνίου
16:00 Σκωτία – Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
19:00 Πολωνία – Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
22:00 Ισπανία – Σουηδία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)
 
Τρίτη 15 Ιουνίου
19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γαλλία – Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)
 
Τετάρτη 16 Ιουνίου
16:00 Φινλανδία – Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
19:00 Τουρκία – Ουαλία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
22:00 Ιταλία – Ελβετία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)
 
Πέμπτη 17 Ιουνίου
16:00 Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Δανία – Βέλγιο | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
 
Παρασκευή 18 Ιουνίου
16:00 Σουηδία – Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
19:00 Κροατία – Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Αγγλία – Σκωτία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
 
Σάββατο 19 Ιουνίου
16:00 Ουγγαρία – Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
19:00 Πορτογαλία – Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)
22:00 Ισπανία – Πολωνία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)
 
Κυριακή 20 Ιουνίου
19:00 Ελβετία – Τουρκία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)
19:00 Ιταλία – Ουαλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)
 
Δευτέρα 21 Ιουνίου
19:00 Ουκρανία – Αυστρία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)
19:00 Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)
22:00 Ρωσία – Δανία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)
22:00 Φινλανδία – Βέλγιο | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)
 
Τρίτη 22 Ιουνίου
22:00 Κροατία – Σκωτία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)
22:00 Τσεχία – Αγγλία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)
 
Τετάρτη 23 Ιουνίου
19:00 Σουηδία – Πολωνία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)
19:00 Σλοβακία – Ισπανία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)
22:00 Πορτογαλία – Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)
22:00 Γερμανία – Ουγγαρία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)
 
Φάση των 16
Σάββατο 26 Ιουνίου
19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (1)
22:00 Πρώτος 1ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)
 
Κυριακή 27 Ιουνίου
19:00 Πρώτος 3ου ομίλου – Τρίτος 4ου/5ου/6ου ομίλου | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (3)
22:00 Πρώτος 2ου ομίλου – Τρίτος 1ου/4ου/5ου/6ου ομίλου | Καρτούχα, Σεβίλλη (4)
 
Δευτέρα 28 Ιουνίου
19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (5)
22:00 Πρώτος 6ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (6)
 
Τρίτη 29 Ιουνίου
19:00 Πρώτος 4ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (7)
22:00 Πρώτος 5ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου/4ου ομίλου | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (8)
 
Προημιτελικά
Παρασκευή 2 Ιουλίου
19:00 Νικητής 6 – Νικητής 5 | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (1)
22:00 Νικητής 4 – Νικητής 2 | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (2)
 
Σάββατο 3 Ιουλίου
19:00 Νικητής 3 – Νικητής 1 | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (3)
22:00 Νικητής 8 – Νικητής 7 | Ολίμπικο, Ρώμη (4)
 
Ημιτελικά
Τρίτη 6 Ιουλίου
22:00 Νικητής 2 – Νικητής 1 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (1)
 
Τετάρτη 7 Ιουλίου
22:00 Νικητής 3 – Νικητής 4 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (2)
 
Τελικός
Κυριακή 11 Ιουλίου
22:00 Νικητής 1 – Νικητής 2 | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο