Άνετη επικράτηση της ΑΕ Καρίτσας επί του ΠΟ Ελασσόνας με 5-1

253

Η Α.Ε. Καρίτσας αντιμετώπισε εντός έδρας, στο γήπεδο του Λιτοχώρου, τον Π.Ο. Ελασσόνας, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, ενόψει της νέας αγωνιστικής χρονιάς.

Η ομάδα του Αποστόλη Στύλου εμφανίστηκε σοβαρή, έπαιξε δημιουργικό ποδόσφαιρο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και επικράτησε με 5-1, επί του αξιόμαχου συνόλου των φιλοξενούμενων.

Ο Π.Ο. Ελασσόνας προηγήθηκε στο 15ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ και στιγμιαία αδράνεια στην άμυνα της ομάδας μας. Η Α.Ε. Καρίτσας αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε στο 17ο λεπτό, όταν μετά από ωραίο συνδυασμό του Κυπαρίσση με το Λαγδάρη και σέντρα του τελευταίου, ο Τόλιος με κεφάλια πέτυχε το 1-1.

Στη συνέχεια, ανέλαβε δράση ο Κυπαρίσσης, ο οποίος με 3 συνεχόμενα γκολ, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λαμπίρης, στο 80ο λεπτό, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ασίστ του Κωτσιόπουλου και με υπέροχο σουτ έγραψε το τελικό 5-1.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Γαλάνη, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Λαγδάρη, Παπαγεωργίου, Παπαϊωάννου, Καραγκούνη, Κυρτέγο, Τόλιο, Μυρτολλάρι και Κυπαρίσση.

Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Αλεξίου, Δημητρουλόπουλος, Γκίκα, Δεληγιάννης, Λαμπίρης και Χασιώτης.

Η Διοίκηση της Α.Ε. Καρίτσας εύχεται στον Π.Ο. Ελασσόνας καλή χρονιά με υγεία και να πετύχει τους στόχους του.