Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2019: Το πρόγραμμα, οι ώρες και τα κανάλια της Β’ φάσης

239

Έπεσε η αυλαία για την πρώτη φάση των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μπάσκετ της Κίνας, με τα φαβορί να παίρνουν την πρόκριση για τους «16» καλύτερους του κόσμου.

Από σήμερα λοιπόν, ξεκινάει η β’ φάση με τα παιχνίδια να γίνονται πιο σκληρά και το δέλεαρ της πρόκρισης στα προημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου να συναρπάζει

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του τουρνουά.

Σάββατο 31 Αυγούστου 

Ανγκόλα – Σερβία 59-105
Πολωνία – Βενεζουέλα 80-69
Ρωσία – Νιγηρία 82-77
Ιράν – Πουέρτο Ρίκο 81-83 
Φιλιππίνες – Ιταλία 62-108
Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 55-70
Ισπανία – Τυνησία 101-62
Αργεντινή – Νότια Κορέα 95-69

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Αυστραλία 92-108
Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία 94-102
Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία  80-76 
Τουρκία – Ιαπωνία 86-67
Σενεγάλη – Λιθουανία 47-101
Ελλάδα – Μαυροβούνιο 85-60
Τσεχία – ΗΠΑ 67-88
Γαλλία – Γερμανία 78-74 

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10.30: Ιταλία – Ανγκόλα 92-61
11.00: Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 87-71
11.30: Νιγηρία – Αργεντινή 81-94
11.30: Τυνησία – Ιράν 79-67
14.30: Σερβία – Φιλιππίνες 126-67
15.00: Κίνα – Πολωνία 76-79 παρ. (72-72 κ.δ.)
15.30: Πόρτο Ρίκο – Ισπανία 63-73
15.30: Νότια Κορέα – Ρωσία 73-87

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10.30: Αυστραλία – Σενεγάλη 81-68
11.00: Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία 83-93
11.30: Ιαπωνία – Τσεχία 76-89 
11.30: Γερμανία – Δομινικανή Δημοκρατία 68-70
14.30: Λιθουανία – Καναδάς  92-69
15.00: Βραζιλία – Ελλάδα 79-78
15.30: ΗΠΑ – Τουρκία 93-92 (κ.α. 81-81)
15.30: Ιορδανία – Γαλλία 64-103 

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες 84-81
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία 63-80
11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία 67-64
11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία 66-108
14.30: Ιταλία – Σερβία 77-92
15.00: Βενεζουέλα – Κίνα 72-59
15.30: Ρωσία – Αργεντινή 61-69
15.30: Ισπανία – Ιράν 73-65

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς – Σενεγάλη 82-60
11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο 84-73
11.30: Τουρκία – Τσεχία 76-91
11.30: Γερμανία – Ιορδανία 96-62
14.30: Λιθουανία – Αυστραλία 82-87
15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία 103-97
15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία 98-45
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία 56-90

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Πολωνία – Ρωσία, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Νιγηρία – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11.00: Ανγκόλα – Ιράν, ert.gr
11.30: Σερβία – Πουέρτο Ρίκο, ΕΡΤ 2
15.00: Αργεντινή – Βενεζουέλα, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Κίνα – Νότια Κορέα, ΕΡΤ 3
15.00: Τυνησία – Φιλιππίνες, ert.gr
15.30: Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πηγή: onsports.gr