Εuro 2024: Τα 230 παιχνίδια των 10 αγωνιστικών στους 10 προκριματικούς ομίλους

77

Το πρόγραμμα των αγώνων στους 10 προκριματικούς ομίλους του Εuro 2024:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική              25/3

Σκωτία-Κύπρος

Ισπανία-Νορβηγία

2η αγωνιστική              28/3

Γεωργία-Νορβηγία

Σκωτία-Ισπανία

3η αγωνιστική              17/6

Νορβηγία-Σκωτία

Κύπρος-Γεωργία

4η αγωνιστική              20/6

Σκωτία-Γεωργία

Νορβηγία-Κύπρος

5η αγωνιστική               8/9

Γεωργία-Ισπανία

Κύπρος-Σκωτία

6η αγωνιστική              12/9

Ισπανία-Κύπρος

Νορβηγία-Γεωργία

7η αγωνιστική              12/10

Κύπρος-Νορβηγία

Ισπανία-Σκωτία

8η αγωνιστική              15/10

Γεωργία-Κύπρος

Νορβηγία-Ισπανία

9η αγωνιστική              16/11

Γεωργία-Σκωτία

Κύπρος-Ισπανία

10η αγωνιστική             19/11

Ισπανία-Γεωργία

Σκωτία-Νορβηγία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Ισπανία           0 0-0-0 0-0 0

2. Σκωτία            0 0-0-0 0-0 0

3. Νορβηγία         0 0-0-0 0-0 0

4. Γεωργία           0 0-0-0 0-0 0

5. Κύπρος            0 0-0-0 0-0 0

 

2ος όμιλος

1η αγωνιστική               24/3

Γιβραλτάρ-Ελλάδα

Γαλλία-Ολλανδία

2η αγωνιστική               27/3

Ολλανδία-Γιβραλτάρ

Ιρλανδία-Γαλλία

3η αγωνιστική               16/6

Γιβραλτάρ-Γαλλία

Ελλάδα-Ιρλανδία

4η αγωνιστική               19/6

Γαλλία-Ελλάδα

Ιρλανδία-Γιβραλτάρ

5η αγωνιστική                7/9

Γαλλία-Ιρλανδία

Ολλανδία-Ελλάδα

6η αγωνιστική               10/9

Ιρλανδία-Ολλανδία

Ελλάδα-Γιβραλτάρ

7η αγωνιστική               13/10

Ιρλανδία-Ελλάδα

Ολλανδία-Γαλλία

8η αγωνιστική               16/10

Γιβραλτάρ-Ιρλανδία

Ελλάδα-Ολλανδία

9η αγωνιστική               18/11

Ολλανδία-Ιρλανδία

Γαλλία-Γιβραλτάρ

10η αγωνιστική              21/11

Ελλάδα-Γαλλία

Γιβραλτάρ-Ολλανδία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Γαλλία              0 0-0-0 0-0 0

2. Ολλανδία          0 0-0-0 0-0 0

3. Ελλάδα             0 0-0-0 0-0 0

4. Ιρλανδία           0 0-0-0 0-0 0

5. Γιβραλτάρ         0 0-0-0 0-0 0

 

3ος όμιλος

1η αγωνιστική                23/3

Β. Μακεδονία-Μάλτα

Ιταλία-Αγγλία

2η αγωνιστική                26/3

Μάλτα-Ιταλία

Αγγλία-Ουκρανία

3η αγωνιστική                16/6

Μάλτα-Αγγλία

Β. Μακεδονία-Ουκρανία

4η αγωνιστική                19/6

Αγγλία-Β. Μακεδονία

Ουκρανία-Μάλτα

5η αγωνιστική                 9/9

Β. Μακεδονία-Ιταλία

Ουκρανία-Αγγλία

6η αγωνιστική                12/9

Ιταλία-Ουκρανία

Μάλτα-Β. Μακεδονία

7η αγωνιστική                14/10

Ουκρανία-Β. Μακεδονία

Ιταλία-Μάλτα

8η αγωνιστική                17/10

Μάλτα-Ουκρανία

Αγγλία-Ιταλία

9η αγωνιστική                17/11

Ιταλία-Β. Μακεδονία

Αγγλία-Μάλτα

10η αγωνιστική               20/11

Ουκρανία-Ιταλία

Β. Μακεδονία-Αγγλία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Ιταλία             0 0-0-0 0-0 0

2. Αγγλία            0 0-0-0 0-0 0

3. Ουκρανία        0 0-0-0 0-0 0

4. Β. Μακεδονία   0 0-0-0 0-0 0

5. Μάλτα             0 0-0-0 0-0 0

 

4ος όμιλος

1η αγωνιστική                 25/3

Αρμενία-Τουρκία

Κροατία-Ουαλία

2η αγωνιστική                 28/3

Τουρκία-Κροατία

Ουαλία-Λετονία

3η αγωνιστική                 16/6

Ουαλία-Αρμενία

Λετονία-Τουρκία

4η αγωνιστική                 19/6

Αρμενία-Λετονία

Τουρκία-Ουαλία

5η αγωνιστική                  8/9

Κροατία-Λετονία

Τουρκία-Αρμενία

6η αγωνιστική                 11/9

Αρμενία-Κροατία

Λετονία-Ουαλία

7η αγωνιστική                 12/10

Λετονία-Αρμενία

Κροατία-Τουρκία

8η αγωνιστική                 15/10

Τουρκία-Λετονία

Ουαλία-Κροατία

9η αγωνιστική                 18/11

Αρμενία-Ουαλία

Λετονία-Κροατία

10η αγωνιστική                21/11

Κροατία-Αρμενία

Ουαλία-Τουρκία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Κροατία           0 0 0 0 0-0 0

2. Ουαλία            0 0 0 0 0-0 0

3. Αρμενία           0 0 0 0 0-0 0

4. Τουρκία           0 0 0 0 0-0 0

5. Λετονία            0 0 0 0 0-0 0

 

5ος όμιλος

1η αγωνιστική                 24/3

Μολδαβία-Νησιά Φερόε

Τσεχία-Πολωνία

2η αγωνιστική                 27/3

Πολωνία-Αλβανία

Μολδαβία-Τσεχία

3η αγωνιστική                 17/6

Αλβανία-Μολδαβία

Νησιά Φερόε-Τσεχία

4η αγωνιστική                 20/6

Μολδαβία-Πολωνία

Νησιά Φερόε-Αλβανία

5η αγωνιστική                  7/9

Πολωνία-Νησιά Φερόε

Τσεχία-Αλβανία

6η αγωνιστική                 10/9

Αλβανία-Πολωνία

Νησιά Φερόε-Μολδαβία

7η αγωνιστική                 12/10

Αλβανία-Τσεχία

Νησιά Φερόε-Πολωνία

8η αγωνιστική                 15/10

Τσεχία-Νησιά Φερόε

Πολωνία-Μολδαβία

9η αγωνιστική                 17/11

Πολωνία-Τσεχία

Μολδαβία-Αλβανία

10η αγωνιστική                20/11

Τσεχία-Μολδαβία

Αλβανία-Νησιά Φερόε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Πολωνία          0 0-0-0 0-0 0

2. Τσεχία             0 0-0-0 0-0 0

3. Αλβανία           0 0-0-0 0-0 0

4. Νησιά Φερόε    0 0-0-0 0-0 0

5. Μολδαβία          0 0-0-0 0-0 0

 

6ος όμιλος

1η αγωνιστική                  24/3

Αυστρία-Αζερμπαϊτζάν

Σουηδία-Βέλγιο

2η αγωνιστική                  27/3

Σουηδία-Αζερμπαϊτζάν

Αυστρία-Εσθονία

3η αγωνιστική                  17/6

Βέλγιο-Αυστρία

Αζερμπαϊζάν-Εσθονία

4η αγωνιστική                  20/6

Αυστρία-Σουηδία

Εσθονία-Βέλγιο

5η αγωνιστική                   9/9

Αζερμπαϊτζάν-Βέλγιο

Εσθονία-Σουηδία

6η αγωνιστική                  12/9

Βέλγιο-Εσθονία

Σουηδία-Αυστρία

7η αγωνιστική                  13/10

Εσθονία-Αζερμπαϊτζάν

Αυστρία-Βέλγιο

8η αγωνιστική                  16/10

Αζερμπαϊτζάν-Αυστρία

Βέλγιο-Σουηδία

9η αγωνιστική                  16/11

Αζερμπαϊτζάν-Σουηδία

Εσθονία-Αυστρία

10η αγωνιστική                 19/11

Βέλγιο-Αζερμπαϊτζάν

Σουηδία-Εσθονία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Βέλγιο             0 0-0-0 0-0 0

2. Αυστρία           0 0-0-0 0-0 0

3. Σουηδία           0 0-0-0 0-0 0

4. Αζερμπαϊτζάν    0 0-0-0 0-0 0

5. Εσθονία            0 0-0-0 0-0 0

 

7ος όμιλος

1η αγωνιστική                   24/3

Βουλγαρία-Μαυροβούνιο

Σερβία-Λιθουανία

2η αγωνιστική                   27/3

Ουγγαρία-Βουλγαρία

Μαυροβούνιο-Σερβία

3η αγωνιστική                   17/6

Λιθουανία-Βουλγαρία

Μαυροβούνιο-Ουγγαρία

4η αγωνιστική                   20/6

Ουγγαρία-Λιθουανία

Βουλγαρία-Σερβία

5η αγωνιστική                    7/9

Σερβία-Ουγγαρία

Λιθουανία-Μαυροβούνιο

6η αγωνιστική                   10/9

Μαυροβούνιο-Βουλγαρία

Λιθουανία-Σερβία

7η αγωνιστική                   14/10

Βουλγαρία-Λιθουανία

Ουγγαρία-Σερβία

8η αγωνιστική                   17/10

Λιθουανία-Ουγγαρία

Σερβία-Μαυροβούνιο

9η αγωνιστική                   16/10

Βουλγαρία-Ουγγαρία

Μαυροβούνιο-Λιθουανία

10η αγωνιστική                  19/11

Ουγγαρία-Μαυροβούνιο

Σερβία-Βουλγαρία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Ουγγαρία          0 0-0-0 0-0 0

2. Σερβία              0 0-0-0 0-0 0

3. Μαυροβούνιο     0 0-0-0 0-0 0

4. Βουλγαρία         0 0-0-0 0-0 0

5. Λιθουανία          0 0-0-0 0-0 0

 

8ος όμιλος

1η αγωνιστική                   23/3

Καζακστάν-Σλοβενία

Δανία-Φινλανδία

Σαν Μαρίνο-Β. Ιρλανδία

2η αγωνιστική                   26/3

Καζακστάν-Δανία

Σλοβενία-Σαν Μαρίνο

Β. Ιρλανδία-Φινλανδία

3η αγωνιστική                   16/6

Φινλανδία-Σλοβενία

Δανία-Β. Ιρλανδία

Σαν Μαρίνο-Καζακστάν

4η αγωνιστική                   19/6

Σλοβενία-Δανία

Β. Ιρλανδία-Καζακστάν

Φινλανδία-Σαν Μαρίνο

5η αγωνιστική                    7/9

Καζακστάν-Φινλανδία

Σλοβενία-Β. Ιρλανδία

Δανία-Σαν Μαρίνο

6η αγωνιστική                   10/9

Καζακστάν-Β. Ιρλανδία

Φινλανδία-Δανία

Σαν Μαρίνο-Σλοβενία

7η αγωνιστική                   14/10

Β. Ιρλανδία-Σαν Μαρίνο

Σλοβενία-Φινλανδία

Δανία-Καζακστάν

8η αγωνιστική                   17/10

Φινλανδία-Καζακστάν

Β. Ιρλανδία-Σλοβενία

Σαν Μαρίνο-Δανία

9η αγωνιστική                   17/11

Καζακστάν-Σαν Μαρίνο

Φινλανδία-Β. Ιρλανδία

Δανία-Σλοβενία

10η αγωνιστική                  20/11

Β. Ιρλανδία-Δανία

Σλοβενία-Καζακστάν

Σαν Μαρίνο-Φινλανδία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Δανία             0 0-0-0 0-0 0

2. Φινλανδία       0 0-0-0 0-0 0

3. Σλοβενία         0 0-0-0 0-0 0

4. Καζακστάν       0 0-0-0 0-0 0

5. Β. Ιρλανδία      0 0-0-0 0-0 0

6. Σαν Μαρίνο      0 0-0-0 0-0 0

 

9ος όμιλος

1η αγωνιστική                    25/3

Λευκορωσία-Ελβετία

Ανδόρα-Ρουμανία

Ισραήλ-Κόσοβο

2η αγωνιστική                    28/3

Ελβετία-Ισραήλ

Κόσοβο-Ανδόρα

Ρουμανία-Λευκορωσία

3η αγωνιστική                    16/6

Λευκορωσία-Ισραήλ

Ανδόρα-Ελβετία

Κόσοβο-Ρουμανία

4η αγωνιστική                    19/6

Ελβετία-Ρουμανία

Ισραήλ-Ανδόρα

Λευκορωσία-Κόσοβο

5η αγωνιστική                     9/9

Κόσοβο-Ελβετία

Ανδόρα-Λευκορωσία

Ρουμανία-Ισραήλ

6η αγωνιστική                    12/9

Ελβετία-Ανδόρα

Ρουμανία-Κόσοβο

Ισραήλ-Λευκορωσία

7η αγωνιστική                    12/10

Ισραήλ-Ελβετία

Ανδόρα-Κόσοβο

Λευκορωσία-Ρουμανία

8η αγωνιστική                    15/10

Ελβετία-Λευκορωσία

Ρουμανία-Ανδόρα

Κόσοβο-Ισραήλ

9η αγωνιστική                    18/11

Λευκορωσία-Ανδόρα

Ισραήλ-Ρουμανία

Ελβετία-Κόσοβο

10η αγωνιστική                   21/11

Ρουμανία-Ελβετία

Ανδόρα-Ισραήλ

Κόσοβο-Λευκορωσία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Ελβετία           0 0-0-0 0-0 0

2. Ισραήλ            0 0-0-0 0-0 0

3. Ρουμανία         0 0-0-0 0-0 0

4. Κόσοβο            0 0-0-0 0-0 0

5. Λευκορωσία      0 0-0-0 0-0 0

6. Ανδόρα            0 0-0-0 0-0 0

 

10ος όμιλος

1η αγωνιστική                     23/3

Σλοβακία-Λουξεμβούργο

Πορτογαλία-Λιχτενστάιν

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ισλανδία

2η αγωνιστική                     26/3

Σλοβακία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

Λιχτενστάιν-Ισλανδία

Λουξεμβούργο-Πορτογαλία

3η αγωνιστική                     17/6

Λουξεμβούργο-Λιχτενστάιν

Ισλανδία-Σλοβακία

Πορτογαλία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

4η αγωνιστική                     20/6

Ισλανδία-Πορτογαλία

Λιχτενστάιν-Σλοβακία

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Λουξεμβούργο

5η αγωνιστική                      8/9

Σλοβακία-Πορτογαλία

Λουξεμβούργο-Ισλανδία

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Λιχτενστάιν

6η αγωνιστική                     11/9

Ισλανδία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

Πορτογαλία-Λουξεμβούργο

Σλοβακία-Λιχτενστάιν

7η αγωνιστική                     13/10

Ισλανδία-Λουξεμβούργο

Πορτογαλία-Σλοβακία

Λιχτενστάιν-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

8η αγωνιστική                     16/10

Ισλανδία-Λιχτενστάιν

Λουξεμβούργο-Σλοβακία

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Πορτογαλία

9η αγωνιστική                     16/11

Σλοβακία-Ισλανδία

Λουξεμβούργο-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

Λιχτενστάιν-Πορτογαλία

10η αγωνιστική                    19/11

Πορτογαλία-Ισλανδία

Λιχτενστάιν-Λουξεμβούργο

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Σλοβακία

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α Ν-Ι-Η ΓΚ. Β

1. Πορτογαλία                                       0 0-0-0 0-0 0

2. Βοσνία-Ερζεγοβίνη                             0 0-0-0 0-0 0

3. Ισλανδία                                            0 0-0-0 0-0 0

4. Λουξεμβούργο                                    0 0-0-0 0-0 0

5. Σλοβακία                                            0 0-0-0 0-0 0

6. Λιχτενστάιν                                         0 0-0-0 0-0 0

 

21 Μαρτίου 2024:        ημιτελικοί play off

26 Μαρτίου 2024:        τελικοί play off